Warto zobaczyć

Województwo lubuskie to przede wszystkim ogromne połacie lasów i jezior sprzyjające wędrówkom, grzybobraniu, wędkarstwu oraz agroturystyce. Szczególnie popularne są w tym regionie szlaki wędrówek pieszych i trasy rowerowe mierzące ogółem ok. 1000 km. Jeśli jednak pomyśleliście, że nie ma tutaj miejsca na bardziej wymagające aktywności, mylicie się. W okolicy Sulechowa jest wiele miejsc , które warto zobaczyć…bunkryMiędzyrzecki Rejon Umocniony (czas przejazdu 40 min) to smakowity kąsek dla turystów, którym zwiedzanie kojarzy się tylko z zakurzonymi muzealnymi ekspozycjami i starymi filcowymi kapciami. Wybierając się do MRU lepiej załóżcie trapery i przygotujcie latarki. Czeka Was bowiem wędrówka po tajemniczych podziemiach.


palmiarniaZielonogórska Palmiarnia (czas przejazdu 17 min) to obiekt powstały z połączenia murowanego Domku Winiarskiego /pochodzącego z 1818 roku/ z XX wieczną szklaną konstrukcją. Położona w środku miasta na wzgórzu, otoczona jest odrestaurowanym Parkiem Winnym. W Palmiarni spędzicie przemiły czas w toczeniu dobrej kuchni ora egzotycznej roślinności…


portPort Cigacice i Spacery Galarem (czas przejazdu 9 min). Zapraszamy Państwa do odbycia rejsu galarem. To doskonała okazja ku temu, aby zjednoczyć się z przyrodą, pozwiedzać (np. usytuowane na szlaku lubuskie winnice), czy po prostu zrelaksować się...winniceWinnice w Województwie Lubuskim (czas przejazdu 10 min). Małe, duże w najróżniejszych zakątkach województwa. Lubuskie winnice to główny charakterystyczny element regionu. Warto wiedzieć gdzie się znajdują, jak do nich dotrzeć. Jedna z przepięknych winnic znajduje się 8 km od Sulechowa.Pomnik Chrystusa Króla w ŚwiebodziniePomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie (czas przejazdu 20 min). Budowla swoim wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, od którego jest o 2 metry niższa.